polszczyzna,poezja,komentarze z Anglii,opowiastki,bajki polityczne i łamańce wielojęzykowe

Blog > Komentarze do wpisu
113. Riksza Zamiast Samochodów
Miałem niedawno dziwny sen o nieznanym mieście, w którym czekałem na przyjazd moich sióstr i ciotki. Gdy zjawiły się w drzwiach wyjściowych, chciałem sprawdzić ich intuicję i obróciłem się do nich tyłem z nadzieją, że nawet w tej pozycji rozpoznają starego brata i siostrzeńca. Niestety, zawiodłem się. Przeszły obok mnie obojętnie skręcając w ulicę, na której nie było ani samochodów ani furmanek ani przechodni. Szły do nikąd pustą ulicą. Pobiegłem za nimi i nagle ujrzałem przed sobą wygodną rikszę na dwóch kołach. Moja ciotka była najbliżej i właśnie pod nią podstawiłem moją rikszę, na której usiadła z westchnieniem ulgi zmęczonej starszej pani. Jedna z moich sióstr obejrzała się, zobaczyła ciotkę w rikszy i mnie jako rikszowe popychadło, roześmiała się i po chwili wszystkie trzy siostry zaczęły dowcipkować na mój temat. Obudziłem się i pomyślałem, że gdyby nagle nafta przestała płynąć, riksza byłaby najlepszym wozidłem dla wielkiej rzeszy ludzi. W Europie można czasem dostrzec riksze rowerowe, ale w Polsce są chyba dość rzadkie. Riksza pojawiła się najpierw w Japonii i stąd poszła jej nazwa jin-rike-sza co znaczy "człowiek- siła- wózek". Jeśli mój sen był proroczy i samochody znikną z naszych ulic, warto sobie zamówić już teraz elegancką dwukołową rikszę, ozdobnie pomalowaną w kwiaty japońskiej czereśni. Nie mówcie, że was nie ostrzegłem.
poniedziałek, 10 września 2012, antrim

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2012/09/10 13:14:39
mnie to nie dotyczy: ja mam rower :D
-
2012/09/10 19:19:20
taakajedna_ja: wozisz na nim małą Zuzannę? nie do wiary! :-o
-
2012/09/11 09:35:41
antrim - jeszcze nie, ale za chwilę jak kupimy kask będziemy ją tak wozić - jak niemal 100% iszwedzkich dzieci ;) A już za rok myślę będzie pedałować sama
-
2012/09/11 10:51:36
takajedna_ja: oczywiście!:) ja ciągle zapominam, że to najmłodsze pokolenie to "dzieci kryształowe" i one są bardziej dojrzałe niż my, chociaż małe. Mały kask na mądrą głowę.